November 9, 2018

Please reload

Nedávné příspěvky

S&C na Investičním fóru Praha 2017 + e-book s bonusovým obsahem

04.01.2017

Představitelé Save&Capital byli i letos hosty Investičního fóra v Praze. Za naši skupinu vystoupil v odpoledním panelu, který byl věnován podílovým fondům, Štěpán Uherík (Chief Investment Officer). 

 

 

 

Kromě debaty a diskuze nad problematikou podílových fondů byly za naši skupinu prezentovány i konkrétní doporučení pro rok 2017. Vzhledem k narůstajícímu politickému riziku doporučujeme reflektovat tato nebezpčí i ve svém portfoliu. Vhodné je věnovat větší pozornost diverzifikaci a pro případ možných korekcí a tedy příležitostí, držet i hotovost (např. 10 - 15% portfolia). Současně je vhodné cílit na nízkonákladové fondy, neboť skrze optimalizaci nákladů je možné ještě více podpořit výnos. 


 

Kam investovat nejen v roce 2017?

 

Za zajímavé oblasti pro investování považujeme USA a to vzhledem k faktu, že i přes zvolení Donalda Trumpa se z našeho pohledu jedná o stále politicky nejstabilnější geografickou oblast.

 

V zájmu diverzifikace je vhodné sledovat i Emerging Markets. Faktem je z pohledu vývoje indexu MSCI Emerging Markets posledních několik let trhy spíše přešlapují do strany a trh doposud nedal jasný signál ani k růsti, ani k poklesu (viz graf níže). Z našeho pohledu se však optikou valuace firem a poměrů P/E ratio dostaly Emerging Markets do pozice, kdy začínají být atraktivní.

 

 

 

Mírně exotickou investií s potenciálem pozitivního překvapení jsou z našeho pohledu Biotechnologie. Samotný sektor považujeme za atraktivní, neboť propojuje technologie s oblastmi jako zdravotnictví, zemědělství a potravinářství. Právě to jsou oblasti, které dobře odolávají krizím a klasickým ekonomickýcm cyklům. Biotechnologický sektor (měřeno pohledem Nasdaq Biotechnology Index) zaznamenal výraznou korekci a z hodnoty 4 162 (červenec 2015), se pohybuje o přibližně -30% na hodnotě 2 930. Tedy pro dlouhodobého investora může jít o zajímavou příležitost k nákupu. Samozřejmě je však na biotechnologie nutno pohlížet jako na rizikovější oblast a nepovažovat je za jádro portfolia.

 

 

 

 

Konkrétní ukázka investičních nástrojů

 

Konkrétní ukázku možných investičních nástrojů lze vidět v tabulce níže:

 

 

Ukázka rozložení portfolia

 

Současně jsme na konferenci prezetnovali též ukázku možného rozložení portfolia pro dlouhodobého investora, který je i svou povahou dynamičtější. Rozložení lze vidět na obrázku níže:

 

 


E-book Save&Capital věnovaný letošní konferenci

 

Jelikož ne vše bylo možné říci přímo na konferenci, připravili jsme pro Vás speciální e-book, který je věnován tématům, která byla na konferenci načnuta. Speciálně se skrze e-book dozvíte, jak vypadá konkrétní portfolio Štěpána Uheríka, ukázku konkrétních investičních nástrojů a především 6 tipů, jak si sami můžete vybírat investiční nástroje kolektivního investování.

 

E-book je zdarma ke stažení ZDE

(www.savecapital.cz/investicniforum)

 

 


 

 

Upozornění: Tento článek slouží k prezentaci názorů, které padly na Investičním fóru 2017 a tedy nejedná se o investiční doporučení ani o pobídku k investování. S každou investicí jsou spojena rizika a je vždy vhodné se poradit s odborníkem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload