November 9, 2018

Please reload

Nedávné příspěvky

S&C v anketě Investičního webu - Bílé labutě 2017

24.12.2016

S blížícím se koncem roku vzrůstají obavy ale i očekávání investorů od toho, jaké zisky nebo ztráty přinese nový rok. Zlověstná očekávání se již stala mainstreamovým nástrojem, jak předpovídat krize. Opakem kritických scénářů jsou takzvané "bílé labutě". Zástupce Save&Capital, Štěpán Uherík se v anketě pro investiční web podělil o svůj názor na jednu z takovýchto příležitostí (bílých labutí). 

Jako jeden z důležitých trendů současnosti označil proces digitalizace. Faktem je, že tzv. Moorovo pravidlo definuje, že každé dva roky se přibližně zdvojnásobují výkony procesorů. To nám přinaší stále výkonější zařízení a též stále větší objem dat. Digitalizace pak přináší nové možnosti, jak s těmito daty nakládat a jak je ekonomicky využívat. Jsme svědky zvyšujícího se významu datové výměny, která přímo ovlivňuje ekonomické výsledky. Současně se otevírají nové možnosti a odvětví, která na vlně digitalizace staví zajímavé příležitosti a nové obchodní koncepty. 

Více v komentáří Štěpána Uheríka:

 

 

 

Reflektuje Vaše investiční portfolio vzrůstající význam některých nových technologií a datových výměn? Je Vaše portfolio dobře připraveno na zrychlující se proces digitalizace?

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload